Jendela perpindahan kedua Liga Malaysia musim ini secara rasminya telah ditutup pada 29 Mei lalu dimana kita menyaksikan ada pasukan yang membuat rombakan besar-besaran dan ada juga pasukan yang membuat perubahan kecil bagi mengharungi baki saingan musim 2019.

Pengelola Liga Malaysia, Liga Bolasepak Malaysia (MFL) telah mengeluarkan senarai penuh perpindahan pemain pada jendela perpindahan kedua. Anda boleh lihat senarai penuh perpindahan pemain di bawah:

Liga Super:

FELDA UNITED FC
MASUK:
Khairul Amri (Tampines Rovers, Singapura)
KELUAR:
Thiago Quirino

KEDAH
MASUK:
David Rowley (Kelantan)
Edgar Bernhardt (GKS Tychy, Poland)*
KELUAR:
Anmar Almubaraki

Edgar Bernhardt

Photo Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

KUALA LUMPUR
MASUK:
Raphi Azizan Mariappen (Puchong Fuerza FC)
Darko Markovic (Melaka)
Ahmad Fakri Saarani (Melaka, 2018)
Noh Haeng-seok (Busan IPark, Korea Selatan)
Shafiq Shaharudin (PKNS FC)
KELUAR:
Ryutaro Karube
Sylvano Comvalius

MELAKA
MASUK:
Ahmad Solehin Mamat (Kuala Lumpur, 2018)
Dominik Balic (NK Dugopolje, Croatia)
Davy Angan (Mosta FC, Malta)
Luka Milunovic (Sabah)
Faizal Abu Bakar (Negeri Sembilan, 2018)
KELUAR:
Syafizullah Ab Wahab
Darko Markovic (Kuala Lumpur)
Casagrande (Pulau Pinang)
Liridon Krasniqi
Nurshamil Abd Ghani (Selangor United)
R. Gopinathan (PDRM)
Wan Mohd Syukri Wan Ahmad (Pulau Pinang)

PAHANG
MASUK:
Lazarus Kaimbi (Kelantan, 2018)
KELUAR:
Ze Love

Lazarus Kaimbi

Sumber Gambar: Football Tribe

PERAK
MASUK:
Hussein El Dor (Churchill Brothers SC, India)
Ronaldo (EC XV de Novembro de Piracicaba, Brazil)
Careca (Atletico Acreano, Brazil)
KELUAR:
Syazwan Zaipol Bahari (PKNP FC)
Zachary Anderson
Gilmar da Silva
Wander Luiz
Nazirul Afif Ibrahim (PKNP FC)

PJ CITY FC
MASUK:
Washington Brandao (Vendsyssel FF, Denmark)
Nasriq Baharom (Perlis)
Pedro Henrique Cortes (Samut Sakhon FC, Thailand)
KELUAR:
Joshua Grommen
M. Yoges (Pulau Pinang)
Pedro Henrique

PKNP FC
MASUK:
Pedro Victor (EC Noroeste, Brazil)
Nazirul Afif Ibrahim (Perak)
Syazwan Zaipol Bahari (Perak)
Hafidz Ahmad Kamarudin (PKNP FC, 2018)
Aidil Azuan (Melaka U19)
Ramon da Silva (CA Juventus, Brazil)
KELUAR:
Siyovush Asrorov
Thomas Abbey

PKNS FC
MASUK:
Kittiphong Pluemjai (Lysekloster IL, Norway)*
KELUAR:
Shafiq Shaharudin (Kuala Lumpur)
Chan Vathanaka

SELANGOR
MASUK:
Ifedayo Omosuyi (Al-Riffa SC, Bahrain)
KELUAR:
Rufino Segovia

TERENGGANU FC
MASUK:
Luis Gustavo (Associação Ferroviária de Esportes, Brazil)*
Nabil Ahmad Latpi (Ultimate FC)
KELUAR:
Igor Zonjic

Liga Perdana:

JOHOR DARUL TA’ZIM II
MASUK:
Nicolas Fernandez (Johor Darul Ta’zim II, 2019)
Firdaus Abd Jabar (Johor Darul Ta’zim III)
KELUAR:
Lucas Ontivero
Hariz Kamarudin (Johor Darul Ta’zim III)

L’imam Seydi

Photo by Hazmin Hussin / www.asiana.my

KELANTAN
MASUK:
L’imam Seydi (Batu Dua FC)*
KELUAR:
Nor Amin Mat Gani
Flavio Beck Junior
David Rowley (Kedah)
Raul Tarragona
Afiq Saluddin
Damien Lim (Selangor United)

NEGERI SEMBILAN
MASUK:
Igor Luiz (Sisaket FC, Thailand)
KELUAR:
Thomas Koroma

PDRM
MASUK:
Stuart Wark (Pulau Pinang)
See Tian Keat (Bangkok FC, Thailand)*
R. Gopinathan (Melaka)
Uche Agba (Al-Riffa SC, Bahrain)
Farid Ramli (Kuala Lumpur, 2018)
KELUAR:
Syazwan Azizan
Syahid Zaidon
Andrezinho

PULAU PINANG
MASUK:
Zamir Selamat (Batu Dua FC)
Wan Mohd Syukri Wan Ahmad (Melaka)
Casagrande (Melaka)
Sergio Aguero (Selangor United)
Syukur Saidin (Perlis)
M. Yoges (PJ City FC)
Amirul Syazani Roslan (Sime Darby FC, 2017)
KELUAR:
Syamim Othman
Stuart Wark (PDRM)
Ndumba Makeche
Sebastien Thuriere
Ramze Othman
Hasrul Che Halim
Asyraf Rojani
Khairul Rosmadi

SABAH
MASUK:
Ahmet Atayev (Persela Lamongan, Indonesia)
Aguinaldo Mendes (FC Politehnica Iasi, Romania)
KELUAR:
Luiz Junior
Luka Milunovic (Melaka)

SARAWAK
MASUK:
Rodrigo Amorim (CA Cerrado, Brazil)
KELUAR:
Muamer Salibasic

SELANGOR UNITED
MASUK:
Danko Kovacevic (FK Iskra Danilovgrad, Montenegro)
Hwang Sin-young (Cheongju FC, Korea Selatan)
Nurshamil Abd Ghani (Melaka)
Damien Lim (Kelantan)*
KELUAR:
Eslam Mohamed Zaki
Sergio Aguero (Pulau Pinang)
Norhafizzuan Jailani
Syazwan Yusoff

UITM FC
MASUK:
Maycon Calijuri (Shan United FC, Myanmar)
Adib Rosli (UiTM FC, 2018)
Park Yong-jun (Cheongju FC, Korea Selatan)*
Zairul Fitree Ishak (D’Ar Wanderers FC)
Akhlidin Israilov (FK Andijon, Uzbekistan)
KELUAR:
Zulkiffli Zakaria
Robert Mendy
Adi Said
Megat Ahmad Zakwan Megat Ahmad Azizuddin
Akhlidin Israilov

UKM FC
MASUK:
Hasif Norhaizan
Ainool Haqqiem Yatim
Aliff Jamaluddin (UKM FC, 2018)
KELUAR:
Hafidzatullah Lazim
Tuan Ahmad Muqris Tuan Noor Marzuki
Asyraaf Mat Pushni

*Pemain yang masih menunggu proses kelulusan

APA KOMEN ANDA?

Anda Mungkin Suka

© 2021 The Vocket Sdn Bhd (1305683-A), a part of Media Prima Group